Хай живе гра!!!

25 Жовтня, 2021 Off By admin

Хай живе гра!!!

Подорожуючи у безмежних просторах  інтернету, випадково ви натрапляєте на різноманітні настільні ігри. Більшість з них це вигадані світи в яких ви зі своїми друзями збираєте ресурси, кастуєте магію або збираєте потрібну комбінацію карт, щоб подалати злого дракона. 

Є ігри карткові, з фігурками, або рольові. Але майже у всіх випадках долю вирішує злощасний результат шестигранного куба.

 

Настільні ігри в Україні, Харкіль, Кам'нець Подільський,. Житомир Рівне, Київ
Українська ФедераціяBlood Bowl

І ось раптом ви напряпляєте  на Blood Bowl.  Досить підозріле поєднання слів. Ви декілька раз просто не звертали увагу на нього, але врешті решт вирішили дізнатися, що це таке. 

Помоніторивши мережу з дядьком Гуглом, чи є у вашому місті осередок гравців, ви приходите за вказаною адресою клуба, де вам наочно розповідають про основні правила гри, у показовому матчі, самими простими командами, наприклад  людей проти орків.

На перший погляд, дуже нудна затія пересувати фігурки по полю.  Тим більше, коли ви зайдете в інтернет  магазин, щоб зорієнтуватися у цінах, вони вас легко кажучи шокують, і в більшості випадків цей фактор відіб’є будь-яке бажання далі продовжувати розбиратися у правилах, і тим більше грати у саму гру.

Хоча при покупці гри варто брати стартовий набір, неважливо якого року видання. Хоча чим новіший, тим новіші правила будуть у ньому. 

Або придбати всього одну коробку з відповідною командою, яка вам сподобалась, і грати у клубі здобуваючи досвід під час ігр.

Але що робити, якщо у вашому місті ніхто крім вас не граю у Blood Bowl, і навіть ніколи не чув про нього.

Насправді вам необхідно декілька простих речей. Які можна здешевити підручними засобами.

Настолка, Настольные игры, Настільні ігри, Україна, Blood Bowl настыльний футбол
Поле для гри в Blood Bowl

Поле для гри

   Найпростіший спосіб скачати потрібний файл з інтернета та роздрукувати. Дешево та на перший час підійде. Хоча можна трішки заморочитись, вирізати з фанери потрібного розміру прямокутник, правильно його розкреслити (26 на 15 квадратів, кожен з яких по 34 мм), щоб виглядало “по багатому”, можна ще й розмалювати.

 

 

Догаути

   Таж сам процедура що і з полем. головне. щоб було декілька  маркерів з цифрами від 1 до 8, де ви будете відмічати порядок ходу, кількість спроб перекинути кубик (в грі ця процедура називається рерол). Та три кімнати, де будуть знаходитись ваші запасні гравці, гравці які тимчасово накаутовані, і не можуть приймати участь у матчі, та гравці, які отримали травму.

Blood Bowl Догаут

   Шаблони

   Щоб не заморочуватись із шаблоном скатером (зірка, яка вказує напрямок куди  відскакує м’яч), його можна відразу намалювати на полі, і при необхідності звірятися. Лінійка для вимірювання дальності паса, можна також використати з фанери, головне щоб на ній були позначки на відстані 0-13,5-25-36,5-46,5 см.

 

Кубики, Кості, Д6, d6

  Кубики

Для гри потрібно три шенстигранних кубики. Для блоків використовуйте відповідники 1 Атакуючий падає, 2 Падають двоє, 3-4 Відштовхнути, 5 Захисник спіткнувся, 6 Захисник відкинутий.  Один восьмигранний та один шістнадцятигранний кубики.  

 

Фігурки гравців

Якщо не має підходящих “солдатиків”, то можна використати як у самій першій версії гри 1988 року, паперові фігурки. Скачати та роздрукувати, а потім приклеїти на картонні підставки.  При наявності мінімальної “наколядованої” суми грошей, можна придбати копії оригінальних фігурок (Слава ковалям смоляних ливарень) або скористатися послуагми 3Д принту (хоча асортимент поки що обмежений). Ну і на кінець забрати з рук на барахолці уцінені команди. Якщо вже ви вирішили купувати не важливо чи копії чи оригінальні фігурки від виробника, незабувайте, щоб “фігурки гравців” грали за вас, їх потрібно розмалювати, бо бездушні куски пластмаси це просто куски пластмаси.

   Правила гри

    І тут проблем немає. Інтернет переповнений зісканованими правилами гри на різних мовах. Аби вам зручно було їх опановувати.  Але рекомендуємо, англійський варіант, адже у ньому відсутній фактор “неграмотного перекладу”. Також на нашому сайті, ви можете знайти інформацію про усі команди (варіанти стартових ростерів, які навики у гравців, та як їх використовувати, формації розташування гравців на полі та як розвивати свою команду полі лігових перегонів).

   Ваші опоненти

В першу чергу запропонуйте своїм друзям спробувати відлипнути від телефонів та допомогти вам освоїти правила гри. На цю роль підійдуть і брати з сестрами, і однокласники. Запропонуйте батькові провести з вами час разом. або навпаки дайте по шиї своєму спиногризу, заберіть у нього телефон та зацікавте його спільним заннятям друку та вирізання усього вище перечисленого (а ще краще побудувати свій власний стадіон), розмальовуванням та просто грою.

   Турніри

   Так як Blood Bowl це спортивна гра, то найкращі змагання, це ліга у якій приймають участь що найменше 4 команди. Оптимально 6 команд, і тоді граючи один з одним по два рази, ваш сезон розтягнеться на 10 ігр, в яких ви будете здобувати турнірні очки, накопичувати ігрову казну та витрачати її, використовувати домашні додаткові правила. І нарешті визначите Чемпіона вашої ліги у фінальному протистоянні двох найкращих команд. Ліги можуть об’єднувати школярів вашої школи, студентів, ваших друзів, знайомих, яких ви зустріли у інтернеті (які знайшли вас і підтримали вашу ідею Ліги). 

   Trident League

Вища ліга, до якої ви можете долучити свою місцеву лігу. Здобуваючи перемоги, тачдауни та наносячи травми суперникам. ви здобуваєте рейтингові очки, які визначають найкращого гравця цілої країни.

Хай живе гра!!