Історія однієї мрії. Palinka Bowl 2022
1 Травня, 2023 0 By Old DwarfІсторія однієї мрії.
Доброго дня шановне товариство. Я хочу розповісти вам свою історію подорожі на мій перший міжнародний турнір з Blood Bowl.
А почати я хочу з того, як я взагалі познайомився з цією грою. Відбулося це десь у 2010 року (мова йде про комп’ютерну її адаптацію фірмою Cyanid).
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/blood-bowl-legendary-edition-pc-steam.jpg?fit=496%2C700&ssl=1)
Гра була дуже цікавою але, як я ніяк не міг зрозуміти її правил (у той час моя англійська була дуже слабенькою), тому я чекав ще десь біля року коли вийде перекладена версія гри. Одночасно я почав шукати переклад настільної версії гри.
Я ніяк не міг зрозуміти чому як тільки я починав рухатися чи намагався зробити пас або вдарити гравця супротивника відразу наставав кінець мого ходу. І тільки після того, як я знайшов, та повністю опанував переклад правил, я зміг оцінити наскільки це велична гра! Передімною відкрилася гра з безліччю варіантів і стилів гри найрізноманітніших команд. Відшліфовувати свої навички я почав з комп’ютерної кампанії, а згодом почав і онлайн ігри у всіляких лігах.
І ось таким чином я плавно підійшов до своєї мрії. Десь я прочитав, як безліч гравців збираються на великих міжнародних турнірах, подекуди й на дводенних, грають в улюблену гру, спілкуються, виграють всілякі призи і отримають визнання. Так у мене з’явилося бажання колись також поїхати на один з міжнародних турнірів.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/1.jpg?fit=612%2C468&ssl=1)
Я й гадки не мав, що моя мрія таки здійсниться. Також я й не думав, що саме таким чином я потраплю на цей турнір.
Для усіх українців стало справжнім шоком те, як цинічно рф-ія таки вдерлася на теріторію нашої Славної України. І всі їхні завірення, що вони ніколи не нападуть на Україну і не мають наміру це зробити – маячня. Все це сталося 24 лютого 2022.
Наша сім’я не хотіла виїжджати з Києва але десь на початку березня, коли ворог практично оточив Київ і інтенсивність боїв була така, що біля нашого будинку почали постійно лунати постріли ППО і в небі пролітали ракети, ми зрозуміли, що для наших дітей буде краще, якщо ми пернїдемо в безпечне місце. Дякуючи моїй рідній сестрі та її чоловіку ми переїхали до Угорщини.
Зараз нас прийняла організація віруючих з екоферми. Наше життя дуже змінилося але моє захоплення Blood Bowl-ом нікуди не поділося. Я думав, що це все не на часі. Можливо для когось так і є. Але для мене Blood Bowl залишився тим світом, який мене дуже захоплює і надихає.
Тому я був дуже щасливий, коли у мене з’явилася можливість придбати а Угорщині стартовий набір другого сезону і команди гоблінів та халфінгів. Я почав шукати гравців в Угорщині, долучився до сторінки поціновувачів цієї гри в Угорщині на Фейсбуці.
І ось одного дня я прочитав повідомлення в якому хтось звертався з проханням надати новому гравцю свою команду для участі в майбутньому турнірі.
Я почав з’ясовувати, шо це за турнір, коли і де він мав проходити та які умови для участі. Цей турнір мав проходити в столиці Угорщині – Будапешті 28 та 29 травня 2022 р. Для участі в турнірі потрібно було мати команду, куби, ростер, а також зробити внесок 2000 форінтів (десь 200 грн.).
Спочатку я подумав, що не зможу туди попасти. Було дуже багато перепон. Я мав залишити свою родину на 2 доби, потрібно було домовитися про два вихідні на роботі, якимось чином вирішити питання як туди дістатися та де переночувати.
Я подумав, що це все дуже складно, але вирішив спробувати, а там – на все воля Божа.
І я почав діяти: поспілкувався з родиною, на роботі, написав повідомлення у Фейсбук. І все потихеньку почало складатися: дружина мене підтримала, на роботі погодили відпустку, а найголовніше – знайшлася дуже чудова людина, яка запропонувала допомогу з моїм проживанням та переїздами до Будапешту та поверненням додому.
Для здійснення своєї мрії мені довелося поспілкуватися з багатьма людьми та перебрати багато варіантів. Але мені таки пощастило відправитися на турнір.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/2.jpg?fit=618%2C279&ssl=1)
Мені допоміг гарний знайомий дістатися на авто до сусіднього села та сісти на потяг, яким я доїхав до міста Фоньод з якого я вже міг дістатися до Будапешту.
Після того, як приїхав до Будапешту я зв’язався з моїм новим знайомим і ми разом з його дітьми відвідали місцевий Макдональдс. Там його маленька донечка змогла трошки погратися у дитячій кімнаті поки ми зробили замовлення. Ми чудово скуштували страви з угорського Мака та файно поспілкувалися.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/3.jpg?fit=618%2C279&ssl=1)
Після того, як ми дісталися до помешкання мого приятеля, він познайомив мене з його дружиною. Мені показали мою кімнату (її люб’язно погодився надати на час мого візиту їх старший син). Ми вирішили, що коли діти ляжуть спати ми з моїм новим другом пограємо у Блад Бол.
Мій друг має багато різних настолок в яки люблять грати всією родиною але в Блад Бол грає тільки він. Сину ця гра ще не дуже подобається.
Також у мого нового друга є невеличка колекція різних кубиків та маркерів
.
Так як наступного дня нам з самого ранку потрібно було їхати до Будапешту, ми домовилися зіграти 1 тайм товариської зустрічі. Перемогу святкували вищі ельфи господаря помешкання з рахунком 2-0.
Я ще до початку турніру вирішив, що хочу отримати максимальне задоволення від участі в турнірі і не хотів дуже заморочуватися саме результатами моїх ігор на турнірі. Тому й обрав для участі команду халфінгів. Цей матч був першим за цю команду саме в настільному варіанті Блад Болу.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/4.jpg?fit=628%2C355&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/5.jpg?fit=628%2C371&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/6.jpg?fit=616%2C364&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/1.png?fit=400%2C400&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/2.png?fit=561%2C416&ssl=1)
Доречі, я не віз свою пофарбовану команду. Мій новий знайомий люб’язно запропонував пофарбувати та надати для участі в турнірі свою команду халфінгів.. Коли він спитав як я хочу, щоб він пофарбував, то я обрав жовто-блакитні кольори.
І ось після моєї першої гри за мою турнірну команду ми побажали один одному надобраніч і пішли спати.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/3.png?fit=619%2C352&ssl=1)
Завтра нас очікував цей чудовий турнір.
Вранці ми швиденько поснідали, зібралися, заїхали до магазину і попрямували до Будапешту (мій знайомий мешкає в передмісті Будапешту).
Коли ми припаркувалися та пішки пройшлися до місця проведення турніру, то реєстрація на турнірі вже йшла повним ходом.
![](https://i0.wp.com/ukrainebloodbowl.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/4.png?fit=628%2C435&ssl=1)
Завтра нас очікував цей чудовий турнір.
Вранці ми швиденько поснідали, зібралися, заїхали до магазину і попрямували до Будапешту (мій знайомий мешкає в передмісті Будапешту).
Коли ми припаркувалися та пішки пройшлися до місця проведення турніру, то реєстрація на турнірі вже йшла повним ходом.
Турнір проходив у місцевому ігровому пабі. У підвальному приміщенні поряд з баром розташовувалися кімнати, де відбувався турнір.
Після того, як ми прийшли, нас швиденько зареєстрували. Я також попросив зареєструватися в NAF(міжнародна організація, яка об’єднує тренерів Блад Болу з усього світу). За цю реєстрацію я заплатив 2000 форінтів. В НАФ зареєструватися краще на турнірі ніж онлайн, тому що ти можеш вибрати декілька сувенірів собі, а при реєстрації онлайн тобі їх надсилають на власний розсуд без вибору, тому я обрав собі жовті блок куби та маркер лікаря.
Також перед початком турніру ми познайомилися з гравцем з Італії. У нього була велика валіза зі всілякими кубами. Він презентував нам по 2 кубика Д6 з різних турнірів. Мені дісталися червоний та білий. Подякувавши йому ми приготувалися до старту.
Перші пари визначалися рандомно (“сліпий” жереб), тому будь-хто міг потрапити в суперники. Мені випало зіграти з гравцем із Угорщини – також Алексом. Він грав за команду Нежиті.
Ось і відбувся мій перший матч! Я почав в захисті. Все, начебто, непогано складалося і я непогано захищався але наприкінці тайму мій захист все таки продавили. Нежить вийшла вперед 1-0. У мене залишився лише 1 варіант – спробувати 1 ходовий тачдаун. І мені пощастило: я вдало підібрав м’ячик, зробив вкладку, кинув гравця з м’ячем, той вдало приземлився, віддоджився і вдало провів ривки. Дуже пощастило, і на перерву ми пішли за рахунку 1-1!
Шкода, що на другий тайм халфінги закінчилися і на свою атаку у мене просто не вистачило кількості гравців, щоб завершити атаку тачдауном. Опонент якісно відзахищався, потім відібрав м’ячик та вдало просталіл до кінця матчу, щоб на останньому ході занести переможний тачдаун.
> Alex L:
2-1 перемогла команда Нежиті.
Свій другий матч я проводим з таким же невдахою першого туру. Командою, з якою я мав грати свою другу гру, виявилася знову команда Нежиті вже іншого тренера-угорця. Склад команди супротивника не дуже відрізнявся від мого попереднього суперника за винятком того, що в цій команді було не 4, а 3 гуля. Але це не означало, що грати буде легше… Так і вийшло.
Матч цього разу відбувався в іншій кімнаті, де мали грати менш вдалі команди. Перший матч на турнірі без жодних шансів для мене. Перемога Нежиті 2-0… Мабуть, обідня перерва перед цим матчем не пішла мені на користь (ходили в переході у фастфуд та скуштували смачних піц).
Останній матч цього ігрового дня випало грати знову в кімнаті для більш слабих (програвших) гравців. Я грав його з дварфами. Мій супротивник не так давно грав у Блад Бол. В мене з’явився шанс зіграти більш вдало…
І дійсно – у першому таймі мені вдалося занести наприкінці 8го ході тачдаун. В другому таймі супротивник вже дещо оговтався і на 6му ході я міг як занести тачдаун та вести аже 2-0, так і супротивник мав можливість забрати м’яча та звести матч у нічию 1-1. У підсумку моя перша перемога на турнірі 1-0!
У піднесеному настрої завершився перший мій ігровий день на турнірі. Завтра на мене очікував ще один дуже цікавий ігровий день.
Вранці неділі ми встали, смачно поснідали, трошки поспілкуваоися з моїми новими друзями про наше життя в Україні та Угорщині і після цього вирушили на турнір.
Свою четверту гру на турнірі я проводив з командою Підземки ( Андерворлд).
Ну що я вам можу сказати – дуже незручний для мене супротивник – така собі, комбінація швидкості, спритності та кількості 🙂
Як я і очікував гра вийшла дуже напруженою. Супротивник почав тайм з атаки і був вдалим 1-0. Мені пощастило дуже швидко занести м’яч у відповідь 1-1. Але так же швидко я знов пропустив 2-1.
Другий тайм не дуже вдався і опонент втілив свою перевагу у ще один тачдаун в самому кінці 2 го тайму. В підсумку мій програш 1-3.
П’яту гру я грав з гравцем з Чехії. Рівень знання англійської у нього був дуже пристойний.
З незвичайного – супротивник запропонував грати одним (спільним) комплектом кубиків.
Гра з хаоситами проходила на моєму щасливому столі, де я вчора здобув свою першу перемогу. Але в суботу він мав номер 12, а в неділю номер 11. Не знаю чому так але цей стіл виявився для мене знов щасливим.
Склад супротивника був наступним: мінотавр, 4 блокери (що здивувало – жодного навику блок), 6 лайменів (тільки 1 блок). Напевно, цей й дозволило мені гідно протистояти хаоситам.
Перший тайм я починав у захисті але зміг занести тачдаун 1-0. Потім у другому таймі заніс ще 1 тачдаун але в кінці матчу хаоситам таки вдалося занести у відповідь 1 тачдаун. Таким чином я здобув свою другу перемогу на турнірі з рахунком 2-1.
Останній тур давав мені примарну можливість увійти до топ 15 турніру. Але супротивник попався, знов таки, серйозний для моїх халфінгів – команда гномів (тренера з Чехії).
Був кумедний епізод пов’язаний, знов таки, з нумерацією столів – я чекав свого супротивника біля столів поряд з номерами 10 та 11 в другій кімнаті. А стіл номер 9 був, чомусь, у іншій кімнаті і організатору прийшлося нас зводити, щоб ми зіграли свій матч. Це я реально схибив 🙂
Таким чином я мав вигравати у гномів останню гру, щоб на щось розраховувати. У гномів був гарний ростер для гідної гри проти мене:
Хоча перший тайм для мене почався дуже гарно – моєму шеф-кухарю вдалося вкрасти 2 рерола супротивника, тому на перший тайм у нього залишився лише 1 рерол. Я обрав гру у захисті. Мені також вдалося гарно вибити м’яча. І, о чудо, ранер гномів не зміг підняти м’яча. Супротивник вирішив не використовувати останній свій рерол, тому я ризикнув і спробував зробити кидок тріменом свого ранера. На мою вдачу він вийшов вдалим, ранер також вдало приземлився але не зміг вдало підняти м’яча. І ось після цього вже мій фарт закінчився.
> Alex L:
Супротивник заніс тачдаун, я зміг занести у відповідь але десь на початку другого тайму, витративши усі свої рероли вже я опинився у дуже невеселому становищі. Мав зводити матч внічию. Але супротивник все вірно розрахував, мій план на останньому ході несподівано перервався невдалим доджем і в підсумку 1-2. Гноми занесли на останньому ході свій переможний тачдаун.
Доречі, нічия чи програш в 1 тачдаун практично нічого для мене не вирішували, тому що всі мої опоненти були від мене далеко і я максимум міг піднятися на 1-2 рядки в фінальний таблиці.
Добре, турнір закінчився і настала мить нагородження.
Першою нагородили дівчину, що посіла останнє 24 місце на турнірі. Потім нагородили ще кращого молодого гравця, ще когось і потім відповідно 3тє, 2ге та 1ше місця.
Я у підсумку зайняв 19 місце, а переміг на турнірів гравець, який грав за команду людей.
Доречі, окрім кубка дарували ше й пляшки з місцевим спиртним напоєм. Як відзначив мій будапештський знайомий, то краще б щось з продукції Геймс Воркшоп по Блад Болу подарували. Я теж так вважаю.
Але й на цьому дякую за прекрасний турнір. І сподіваюся що це тільки початок і в майбутньому участь українських гравців на міжнародних турнірах буде звичайним явищем.
Всім бажаю успіхів, Україні перемогу у війні, щоб ми мали змогу жити як і всі люди нормальним життям і грати в улюблені настільні ігри, а воювати лише у настолках.
Слава Україні!